ماشین لباسشویی صنعتی

ماشین لباسشویی صنعتی یکی از تجهیزاتی است که به کمک انسان آمده است تا پاکیزگی و نظافت را در سطح گسترده تری رعایت کند. این ماشین مشکل اماکنی مانند هتل ها و بیمارستان ها را برای شست و شوی البسه و ملحفه به کلی رفع کرده است. استفاده از این دستگاه و کارکرد صحیح و اصولی آن مستلزم رعایت نکاتی است که باید به طور جدی رعایت شوند.

ماشین لباسشویی صنعتی دارای لوازم برقی کره ای ، استفاده از اینورترهای کره ای LG ، استفاده از بوش استیل در قسمت کاسه نمدها برای استحکام بیشتر و پوسیده نشدن در مقابل مواد خورنده و آب ، بلبرینگ ها زاپن میباشند ، استفاده از موتور زیمنس در کلیه مدل ها ، سبد پانچ لانه زنبوری حباب دار برای شویندگی بهتر و کف سازی بیشتر ،نیاز به شست و شو با ماشین لباس شویی گسترش پیدا کرد زیرا انسان ها با دو مشکل عمده مخصوصا در جاهای بزرگ مواجه شدن.

اول حجم بالا و زیاد از لباس ها و پارچه های کثیف و مورد دوم بزرگ بودن برخی از پارچه ها و چیزهایی که می خواستیم شسته شوند. از این رو ورژنی بزرگ تر از ماشین لباس شویی برای  این کار ایجاد و اختراع شد. تحت عنوان ماشین لباسشویی صنعتی.

نحوه کار لباسشویی صنعتی

ماشین لباسشویی صنعتی چیست

ماشین لباسشویی صنعتی یک نوع ماشین لباسشویی است که دارای ظرفیت و گنجایش بسیار زیاد و حجمی بزرگ است. قدرت این دستگاه بسیار بیشتر از یک لباسشویی عادی است. موارد استفاده از این دستگاه در مکان های خاص می باشد.

انواع ماشین لباسشویی صنعتی

ماشین لباسشویی صنعتی در دو نوع صنعتی ایستاده و صنعتی خوابیده تولید میشود که بصورت دستی، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک کار میکند.لباسشویی صنعتی ایستاده که درب آن از جلو باز میشود مورد استفاده در بخش لاندری هتل ها،بیمارستان ها و خشکشویی ها مورد استفاده قرار میگیرد و بارگیری مخزن آن از درب جلویی انجام میشود.لباسشویی صنعتی خوابیده یا پتور شوی صنعتی اغلب در بیمارستان جهت شستشو و ضد عفونی ملحفه و پتور استفاده میشود که چرخش دیگ و بارگیری آن بصورت افقی می باشد.

نکته: در مدل تمام اتوماتیک از شیر برقی برای تخلیه آب استفاده می شود. شیر برقی برای تخلیه آب دستگاه استفاده خواهد شد.

اجزای اصلی ماشین لباسشویی صنعتی

 • موتور

نقش موتور در ماشین لباسشویی صنعتی تامین نیروی محرکه و تبدیل انرژی الکتریکی به دورانی که باعث چرخش دیگه میشود.

 • شیر برقی

شیر برقی وظیفه انتقال آب به لباسشویی صنعتی را دارد.

 • پمپ تخلیه 

پمپ تخلیه وظیفه تخلیه آب از طریق شلنگ را بر عهده دارد.

 • میکرو سوئیچ

این وسیله بعنوان یک قفل مرکزی عمل کرده و باعث میشود درب لباسشویی هنگام کار باز نشود.

 • هیدرو استات

وظیفه آن تنظیم آب مخزن است و زمانیکه آب از حد مجاز تعیین شده عبور کند باعث توقف آبگیری میشود.

نحوه عملکرد شیر برقی در لباسشویی صنعتی

نحوه عملکرد شیر برقی در دستگاه لباسشویی صنعتی به گونه ای است که بعد از وارد شدن جریان برق به داخل سیم پیچ در درون آن یک حالت مغناطیسی درست خواهد شد. به دنبال آن حالت آهنربایی به وجود خواهد آمد. سپس میله عمل کننده به سمت بالا هدایت خواهد شد. بعد از انجام این مراحل دریچه مخصوص آب باز خواهد شد و آب جریان خواهد یافت. بعد از قطع کردن جریان برق حالت آهن ربایی ایجاد شده رفع خواهد شد. سپس فنر بالایی میله آن را به سمت پایین فشار خواهد داد. در نتیجه جریان آب قطع می شود.

ویژگی و خاصیت ماشین لباسشویی صنعتی

1: گنجایش و ظرفیت این ماشین از 20 کیلو گرم شروع خواهد شد و تا 150 کیلو گرم هم خواهد رسید.

2: این ماشین قابلیت برنامه نویسی و سفارشی سازی دارد. همچنین می توان تنظیمات ماشین را به صورت سفارشی تنظیم کرد.

مثلا تنظیم آن برای شست و شو ضد عفونی کردن البسه های بیمارستانی.

3: دارای قابلیت آبگیری و شست و شوی 24 ساعته.

4: از این ماشین اکثرا در بیمارستان ها هتل ها و پادگان ها استفاده خواهد شد.

5: دارای سیستم اتوماتیک است. قابلیت این سیستم باعث صرفه جویی در مصرف آب و مواد شوینده می شود.

6: قابلیت خودکار شروع و اتمام کار.

نکات مهم در راه اندازی و نصب لباسشویی صنعتی

1- اساسی ترین نکته در خرید و نصب لباسشویی صنعتی توجه به متناسب بودن ابعاد آن با درب های ورودی رختشویخانه مورد نظر است تا بتوان به راحتی و بدون آسیب وارد کردن به ماشین آن را در جای خود قرار داد.در نظر گرفتن یک منبع قدرت برای ماشین لباسشویی صنعتی: هنگام نصب این نوع تجهیزات باید برق مورد نیاز دستگاه در دسترس باشد. در غیر این صورت باید به کمک یک برق کش متخصص و با تجربه برق دستگاه تامین شود. این دستگاه به علت ارتباط مستقیمی که با آب دارد دارای رطوبت زیادی است. براین اساس باید سیم کشی برق از استاندارد های لازم برخوردار باشد.

لیست قیمت ماشین لباسشویی صنعتی

2- ایجاد پایه فونداسیون :

قبل از نصب دستگاه باید فونداسیونی مناسب با اندازه های شاسی آن ایجاد شود. برای جلوگیری از لرزش و همچنین حفظ ثبات دستگاه این اقدام ضروری است. فونداسیون ایجاد شده باید کاملا مسطح و صاف و عاری از رطوبت باشد. از دیگر کارهای لازم این است که باید پریز برق و فاضلاب و شیر آب در نزدیکی دستگاه در نظر گرفته شده باشد.

شرایط سرویس و نگهداری لباسشویی صنعتی

 • جابجا بستن شیرهای ورودی آب سرد و گرم ماشین لباسشویی باعث اختلال در عملکرد آن میشود .
 • فاصله جانبی آن باید با دیوار مناسب باشد تا براحتی قابل دسترس و استفاده باشد.
 • از قرار دادن فرش یا موکت در زیر دستگاه خودداری کنید.
 • از تهویه مناسب برای بخش لاندری یا جایی که لباسشویی در آن کار میکند استفاده کنید.
 • قبل از نصب باید جایگاه لباسشویی صنعتی با ابعاد شاسی تنظیم بشود تا دستگاه دچار لرزش و صدا نشود.
 • ماشین لباسشویی صنعتی را باید به نحوی نصب کرد که درب دستگاه به آسانی در دسترس باشد.
 • در صورت نیاز دستگاه به سرویس یا تعمیر باید بدون مشکل و دردسر به همه قسمت های ماشین بتوان دسترسی داشت.
 • استفاده از سیم کشی برق استاندارد جهت راه اندازی لباسشویی صنعتی
 • استفاده از مایع لباسشویی بجای پودرهای لباسشویی جهت بالا بردن عمر ماشین

راه اندازی ماشین لباسشویی صنعتی

با نصب و راه اندازی اصولی دستگاه لباسشویی صنعتی می توان کارکرد آن را تا حد زیادی بالا برد. نصب این مدل ماشین باید زیر نظر افراد متخصص و با تجربه صورت بگیرد. آب یکی از موارد ضروری برای کار هر مدل لباسشویی است. اولین قدم برای راه اندازی این دستگاه در نظر گرفتن شیر آب گرم و سرد است.

شیرها باید به صورت کامل در جای خود نصب شوند تا به راحتی به ماشین وصل شوند. جابجا بستن شیرهای آب گرم و سرد باعث اختلال در عملکرد دستگاه خواهند شد. در مرحله بعد نوبت به نصب شلنگ ها به دستگاه است. یک شلنگ برای ورود آب و شلنگ دیگر را برای خروج آب از ماشین در نظر خواهند گرفت.

ظرفیت های ماشین لباسشویی صنعتی

این دستگاه همانند همه دستگاه های دیگر در ظرفیت های مختلف و متنوعی طراحی و تولید خواهد شد. انتخاب این مدل لباسشویی باید متناسب با نیاز و همچنین ظرفیت و وسعت محیطی که قرار است دستگاه در آن نصب شود باشد.قبل از هر چیز باید شیر آب ورودی به داخل دستگاه را باز کرد. سپس ماشین را به برق وصل کرد. در مدل های بادی باید باد آن را باز کرد. در مرحله بعد سبد دستگاه را با توجه به ظرفیت آن پر کرد. و بعد از اطمینان از بسته شدن کامل درب آن دستگاه را روشن کنید. سپس وارد تنظیمات دستگاه شوید و دستگاه را برای شست و شوی مورد نظرتان تنظیم کنید.

بعد از انجام این مراحل دکمه استارت را فشار دهید تا ماشین شروع به کار کند. بعد از گذشت زمان تعیین شده و پایان شستشو دستگاه به صورت خودکار خاموش خواهد شد. شما می توانید لباس های شسته شده و ضد عفونی شده را از ماشین خارج کنید.

مزایای استفاده از دستگاه لباسشویی صنعتی

در کشور ما سپردن لباس به رخت شورهای بزرگ و عمومی هنوز به طور کامل جا نیفتاده است. اما در کشورهای دیگر اغلب لباس ها و ملحفه های خود را برای شست و شو به این مراکز خواهند سپرد. این کار تا حد زیادی در صرف هزینه های اضافی خودداری خواهد کرد و باعث صرفه جویی در وقت و هزینه های اضافی خواهد شد.مراکزی که از این نوع لباسشویی برای خدمت رسانی به افراد استفاده می کنند. کمک شایانی به خانواده هایی که هزینه و فضای لازم برای خرید یک ماشین لباسشویی خانگی را ندارند می کنند. این دستگاه دارای موتوری پر قدرت است که لباس ها را با حجم زیاد و با کیفیت بالا خواهد شست. این مدل لباسشویی ها دارای سیستم آبگیری قوی هستند و قادر خواهند بود لباس ها را تا حد زیادی خشک کنند.گروه تولیدی صنعتی استواری بهترین تولید کننده ماشین های لباسشویی صنعتی است. این گروه تولیدی علاوه بر تولید، خدماتی مانند نصب و راه اندازی دستگاه را هم ارائه خواهد داد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های تماس کارخانه در ارتباط باشید.

پاکیزگی در جوامع امروزی حاصل این ماشین آلات

یکی از مشکلاتی که طی گذشته زمان راحت تر حل شد و این راحتی باعث شد که بسیار به آن وابسته شویم. مشکل نظافت و به طور اختصاصی شستشوی لباس ها بود. با به وجود آمدن لباس شویی دیگر کسی در فکرش هم رغبت نمی کند با آب سرد و گرم و دستی سراغ شستن لباس ها برود.

اما این نیاز گسترش پیدا کرد زیرا انسان ها با دو مشکل عمده مخصوصا در جاهای بزرگ مواجه شدن. اول حجم بالا و زیاد از لباس ها و پارچه های کثیف و مورد دوم بزرگ بودن برخی از پارچه ها و چیزهایی که می خواستیم شسته شوند. از این رو ورژنی بزرگ تر از ماشین لباس شویی برای  این کار ایجاد و اختراع شد. تحت عنوان ماشین لباسشویی صنعتی.این ماشین لباسشویی بسیار در جاهایی که حجم بالایی از لباس و پارچه دارند مورد استفاده است. مثل بیمارستان ها و رستوران ها،هتل ها و … البته فروش ماشین لباسشویی صنعتی به افرادی که می خواهند خشک شویی داشته باشند نیز صورت می گیرد. زیرا اصلی ترین ابزار کار آن ها است.

خرید انواع ماشین لباسشویی هتلی

قیمت ماشین لباسشویی صنعتی

ممکن است شما به دنبال جایی باشید تا بتوانید ماشین لباسشویی صنعتی را به راحتی و با قیمت مناسب بخرید. بنابراین لازم است بدانید که برای پرداخت  قیمت ماشین لباسشویی صنعتی چه چیزهایی دریافت می دارید یا اصلا ارزش خرید داشته. یکی از مواردی که در پاسخ به این سوال می شود داد این است که ساخت ماشین آلات صنعتی و همچنین تولید آن در مدل های مختلف صورت میگیرد.

در کلام بهتر یک نوع تجهیزات لباسشویی صنعتی فقط تولید نمی شود و چون این ماشین ها تنها جنبه صنعتی و به نوعی تنها و تنها به منظور انجام گرفتن کار صورت می گیرد از این و تفاوت آن ها را می توان در اندازه و میزان مصرف آب و برق آن دانست. البته چیزهای دیگر که در فروش ماشین لباسشویی صنعتی بیان می شود مانند هر وسیله دیگر نیز مهم است. مانند خدمات پس از فروش و گارانتی و غیره. اما به نظر آن چیزی که در ابتدا مهم است این که بدانید این ماشینی که به دنبال خرید آن هستید برای رفع چه میزان از نیاز شما مناسب است.

مشخصات فنی ماشین لباسشویی صنعتی

 • بدنه خارجی و داخلی از استنلس استیل 304 ساخته شده است که معمولا مقاومت ان 1 الی 2 میلیمتر بر اساس اسانداردهای روز دنیا در نظر گرفته میشود.
 • استفاده از شیر ورودی و خروجی آب سرد و آب گرم در تجهیزات لباسشویی صنعتی
 • برخورداری از تابلو برق استاندارد در سه مدل دستی،اتوماتیک و تمام اتوماتیک
 • دارای شیر تخلیه در اندازه های مختلف همگام با برندهای مرغوب خارجی
 • مجهز به سیستم صفحه نمایشگر صنعتی که مراحل شستشو را نمایش میدهد
 • استفاده از الکترو موتورهای دارای قدرت بالا همگام با برندهای خارجی
 • دارای دیگ پرس به ضخامت 3 میلیمتر از جنس استنلس استیل 304
 • دارای اینورتر جهت کاهش مصرف برق در ماشین لباسشویی صنعتی
 • مجهز به سیستم آبگیری با دور بالا
 • دارای گارانتی و خدمات پس از فروش
 • دارای سیستم تغییر جهت در موتور
 • دارای سیستم اتواتیک کنترل مواد شوینده
 • قابلیت شستشوی 24 ساعته و تمام اتوماتیک
 • طراحی بسیار زیبا و مدرن
4.7/5 - (32 امتیاز)

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • قیمت ماشین لباسشویی صنعتی به چه عواملی بستگی داره ما چند تا ماشین نیاز داشتیم با تشکر

  پاسخ
  • مدیر سایت
   ژوئن 28, 2022 6:14 ق.ظ

   به عومل مختلفی از جمله : ابعاد -حجم و ظرفیت و نوع ماشین لباسشویی بستگی دارد برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره 02136695438 تماس بگیرید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس با مدیریت