ماشین عفونی شوی صنعتی یکی از بهترین راه های جلوگیری از گسترش عفونت در بیمارستان ها و مراکز درمانی است. با افزایش جمعیت و بروز انواع بیماری های عفونی نیاز به این وسیله مهم هر روز بیشتر احساس می شود. استفاده از ماشین عفونی شوی صنعتی تا حد زیادی به سلامت عمومی کمک خواهد کرد. زیرا با کمترین تماس با منبع آلودگی به بهترین نحو عفونت را از روی البسه پاک خواهد کرد.

انواع ماشین عفونی شوی صنعتی

در بخش زیر به معرفی انواع ماشین های عفونی شوی صنعتی پرداخته ایم :

۱: ماشین عفونی شوی معمولی

۲: ماشین عفونی شوی دو درب

امروزه در مراکز درمانی و بیمارستان ها از نوع دو درب استفاده می شود. زیرا استفاده از آن موجب می شود تا افراد تا حد زیادی از منبع آلودگی در امان بمانند. شایان ذکر است که به خاطر حذف عوامل انسانی این ماشین ها را به صورت تمام اتوماتیک تولید می کنند.

ویژگی های ماشین عفونی شوی صنعتی

۱: قابلیت برنامه ریزی و تنظیم برنامه خودکار

۲: داشتن یک مخزن جداگانه جهت اضافه کردن پودر و مواد ضد عفونی کننده

۳: دارای سیستم مانیتورینگ

۴: دارای درهایی با وسعت مناسب و چرخش ۱۸۰ درجه

۵: دارای جک پنوماتیک برای قفل درها و ایمن سازی درهای ماشین

۶: دارای سیستم میکروسوئیچ

۷: مجهز بودن به سنسور لرزش برای جلوگیری از آسیب های احتمالی به دستگاه

۸: دارای سیستم موقعیت یاب برای تخلیه و بارگیری آسان لباس ها و بالا رفتن سرعت کار و همچنین ایمنی هرچه بیشتر افرادی که مسئول دستگاه می باشند.

دیگر قابلیت های ماشین عفونی شوی صنعتی

۹: استفاده از سیستم اینورتر برای تنظیم دقیق و بدون نقص زمان شست و شو به منظور کمتر کردن زمان شست و شو و بالا رفتن کیفیت آن. همچنین خارج کردن کامل عفونت، آب و پودر از البسه و منسوجات

۱۰: بکار بردن سیستم حک عمیق برای منفذهای سبد که به منظور حباب سازی عمیق حک ها و فعالیت بالای آنزیم های پاک کننده شوینده ها استفاده می شود. همچنین برای جلوگیری از کهنه شدن و بد فرم شدن منسوجات و البسه ها بعد از هر بار شست و شو.

۱۱: استفاده از سیستم هوشمند وارد کننده گاز ازن به دستگاه برای کاهش استفاده از مواد شوینده تا حد بسیار بالا و همچنین کیفیت در شست و شو و کم کردن مدت زمان کار کرد ماشین

۱۲: دارای قابلیت استفاده از بخار برای ضدعفونی کردن هرچه بیشتر لباس ها و منسوجات.

۱۳: وجود یک هواکش قوی در داخل ماشین برای جلوگیری از انتشار هوای آلوده و گاز کلر موجود در دستگاه به محیط اطراف.

نکته: اغلب این ماشین ها دارای یک سانتریفیوژیا در اصطلاح آبگیر هستند تا بعد از اتمام کار با استفاده از سرعت بالایی که این سانتریفیوژ دارد تمام پودر و آب اضافه و مواد ضد عفونی کننده و عوامل بیماری زا و عفونی را از روی لباس ها و به کمک لوله فاضلاب به بیرون از ماشین هدایت کنند.

ساختار ماشین عفونی شوی صنعتی

ماشین عفونی شویی دارای دو درب در دو طرف است. به طوری که یک درب به محیط تمیز و بدون آلودگی در لاندری باز خواهد شد. درب دیگر به قسمت کثیف و آلوده لاندری باز می شود. از دری که در محیط آلوده قرار دارد لباس های کثیف و عفونی را در ماشین می اندازند. و از دربی که در محیط تمیز وجود دارد البسه تمیز شده و ضد عفونی شده را تحویل خواهند گرفت.

چگونگی کار با دستگاه عفونی شوی صنعتی

بعد از اینکه همه البسه های کثیف و عفونی را جمع آوری کردند به قسمت کثیف لاندری برده خواهند شد. در آن جا البسه توسط اپراتور بارگیری شده و استارت دستگاه زده خواهد شد. بعد از پایان کار و شست و شوی لباس ها دستگاه به صورت خودکار زنگ پایان کار را به صدا در خواهد آورد. سپس اپراتور اتاق تمیز لباس های ضدعفونی و شسته شده را انلود خواهد کرد.

بعد لباس ها را برای آبگیری به قسمت آبگیری انتقال می دهد. بعد از اتمام آبگیری آن ها را برای خشک کردن به قسمت خشکشویی منتقل خواهند کرد و در اتمام کار لباس ها اتو زده خواهند شد.

نحوه قرار گیری ماشین عفونی شوی صنعتی

ماشین عفونی شویی را در قسمت رخت شویی خانه بیمارستان نصب می کنند. همان طور که گفته شد یک درب آن به اتاق تمیز و درب دیگر آن به اتاق کثیف باز خواهد شد. قرارگیری ماشین به گونه ای است که درب های آن باید به صورت کاملا مماس با دیوار باشند تا از نفوذ هرگونه آلودگی جلوگیری شود. همچنین در اتاق کثیف باید تهویه بسیار قوی و فاضلاب وجود داشته باشد تا از انتشار بوی نامطبوع جلوگیری شود.

نصب و راه اندازی ماشین عفونی شوی صنعتی

برای نصب و راه اندازی این دستگاه باید آب سرد و گرم برق و و بخار و هوا را به آن وصل کرد. همچنین این ماشین مانند لباس شویی به فنداسیون احتیاج دارد. که باید ابتدا آن را مورد توجه قرار داد. اگر وسیله انتخابی شما از نوع اتوماتیک است باید حتما هوا را هم به آن متصل کرد. برای اتصال هوا باید شلنگ مخصوص هوا را در قسمت پشت دستگاه وصل کرد. و برای شروع به کار کردن ماشین باید قسمت لمس ماشین را تنظیم کرد.

این دستگاه تمام استیل است ، بیشتر به صورت تمام اتوماتیک کاربرد دارد ، دارای دو درب مجزا است برای جدا سازی لباسهای عفونی و لباسهای تمیز میباشد ، ورودی بخار و تنظیم کردن دمای داخل به وسیله خود ماشین انجام میگیرد ، در بیمارستانها کارایی بالایی دارد.

برای نصب باید آب سرد و گرم و بخار و هوا و برق نصب شود.
 
در مدل اتوماتیک هوا الزامی میباشد.برای نصب هوا یک شلنگ نمره ۸ به واحد مراقبت در پشت ماشین وصل میگردد.
 

دستگاه عفونی شوی دو درب

 
در این ماشین عفونی شور دو درب تعبیر شده یک درب برای لباس های عفونی است و درب مقابل برای لباس های تمیز است برای کار با ماشین با دادن برنامه به صفحه لمس ماشین طبق برنامه شروع به کار میکند و تا آخرین مرحله پیش میرود.
 

این نوع ماشین ها را در انواع و ظرفیت های مختلف تولید می کنند که بنا به نیاز خود می توانید یک مدل را انتخاب کنید. اما در کل کار شست و شو همه مدل ها تقریبا به یک نحو است. همچنین استفاده از این ماشین ها یک هدف کلی را دنبال می کند و آن جلوگیری از انتشار بیماری های عفونی و امنیت افرادی است که با این نوع بیماری ها در تماس هستند.

گروه تولیدی صنعتی استواری در جهت ایمن سازی عمومی اقدام به ساخت انواع ماشین عفونی شویی کرده است. در ساخت این دستگاه از پیشرفته ترین متدها و استاندارد های جهانی بهره گرفته شده است. همچنین این گروه تولیدی برای نصب این ماشین ها آماده ارائه خدمات به مشتریان است. کار نصب و راه اندازی دستگاه توسط کار گروهی متخصص انجام خواهد شد. همچنین برای اطلاع از نحوه سفارش و تحویل کالای مورد نظر با شماره های تماس این کارخانه در ارتباط باشید.

سخن پایانی

به طور کلی نظافت و پاکیزگی امری حیاتی جهت حفظ سلامتی انسان به شمار می‌رود. گروه تولیدی صنعتی استواری جهت حفظ ایمنی افراد از ابتلا به بیماری‌هایی مختلف، اقدام به ساخت و عرضه انواع ماشین عفونی شویی صنعتی کرده است. این دستگاه ها مطابق با استاندارد های جهانی و بهره‌گیری از پیشرفته ترین متدهای روز دنیا طراحی و تولید شده‌اند. در صورت خرید دستگاه عفونی شویی صنعتی از گروه تولیدی استواری، می‌توانید از خدمات نصب دستگاه در محل مورد نظر نیز بهره‌مند شوید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از چگونگی ثبت سفارش و تحویل کالا می‌توانید با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

 
 

مشخصات ماشین عفونی شوی دو درب

5/5 - (11 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس با مدیریت