دستگاه پرس نگین

دستگاه پرس نگین، دستگاهی با حرارت بالا است که فشار خاصی بر روی نگین های شابلون شده می گذارد. پس از دوختن و آماده کردن لباس، ریزه کاری ها و هنرنمایی های خاصی وجود دارد که بر روی لباس انجام می شود. در نقاط مختلف کشور ما لباس های رنگی و پر از نگینی را خواهید یافت. همین هنرنمایی ها و زیبایی ها بر قیمت و زیبایی لباس می افزاید. این دستگاه، وسیله است که بخشی مهمی از این مرحله را آسان و ممکن کرده است.

دستگاه پرس نگین زن چیست ؟

دستگاه پرس نگین زنی وسیله ای است با درجه حرارت بالا که به وسیله آن اقدام به چسباندن نگین بر روی پارچه می نمایند. نگین ها شابلون شده می باشند که بر روی پارچه قرار داده می شوند و با فشار معینی که دستگاه بر آن ها وارد می کند به پارچه چسبانده خواهند شد.

دستگاه پرس نگین زنی در کشور ما کاربرد فراوانی دارد. هر چند از این وسیله در اکثر کشورهای جهان استفاده خواهد شد. اما در کشور ما از محبوبیت بیشتری برخوردار است. نوع فرهنگ اقوام مختلف ایرانی و همچنین علاقه وافری که این اقوام به پوشیدن لباس های رنگارنگ و تزیین شده دارند. به همین دلیل از این دستگاه برای چسباندن انواع نگین بر روی لباس استفاده می شود.

چگونگی کار با دستگاه نگین زن

ابتدا باید پارچه مورد نظر را آماده کرد. سپس شابلون انتخاب شده را که یک طرف آن چسب است بر روی پارچه قرار داد. در مرحله بعد دستگاه بر روی لایه ی چسب قرار داده می شود. در اثر حرارتی که ایجاد خواهد شد. نگین ها به پارچه خواهند چسبید. هر چقدر کیفیت دستگاه بالا باشد کیفیت کار هم بالا خواهد بود.

انواع دستگاه پرس نگین

۱: دستگاه نگین زن دوکله نیمه اتوماتیک
۲: دستگاه نگین زن اتوماتیک کامپیوتری
۳: دستگاه نگین زن دستی حرارتی
۴: دستگاه یک طرفه
۵: دستگاه دو طرفه

علاوه بر مواردی که در بالا نام برده شد. این وسیله از لحاظ اندازه هم به انواع مختلفی تقسیم بندی خواهند شد. کوچک ترین اندازه آن A3 است. همچنین اندازه های بزرگ تر متری می باشند.

انواع دستگاه نگین زن بر اساس منبع قدرت

۱: هیدرولیکی
۲: دستی
۳: پنوماتیکی
۴: هیدروپنوماتیکی
۵: مکانیکی

دستگاه پرس نگین دارای پارامتری های مهم و کاربردی است که برای دسته بندی از آن ها استفاده می شود.

۱: تعداد صفحات لغزنده: یک عملکرده، دو عملکرده، سه عملکرده.

۲: چارچوب : قوسی و ستونی و غیره …انواع غیر دستی دستگاه پرس نگین

انواع غیر دستی این دستگاه شامل: دستگاه پرس مکانیکی، هیدرولیک، پنوماتیک، هیدرو پنوماتیک، هستند.
پارامترهای دیگر این دستگاه

۱: ابعاد.
۲: طول کورس.
۳: توان موتور.
۴: نحوه کنترل مانند: سرو کنترل، غیر اتوماتیک.

ساخت دستگاه پرس نگین

دستگاه پرس نگین از لحاظ حجم نسبتا بزرگ است. همچنین دارای بدنه ای محکم و سنگین است. با این دستگاه می توان کار نگین کاری را در مقیاس و حجم بالا انجام داد. این وسیله دارای یک المنت حرارتی است. حرارت آن از ۰تا ۲۵۰ متغیر است. بنا بر نیاز خود می توانید درجه حرارت آن را تنظیم کنید.

در ساخت دستگاه سعی شده است که از مواد و تجهیزات مرغوب و درجه یک بکار گرفته شود. دستگاه یک سیستم حراراتی المنتی دارد و سیستم کنترل حرارت این امکان را به شما می دهد که دمایی متغیر از 0 تا 250 درجه را داشته باشید. این بازه دمایی بر اساس نوع پارچه ای که با آن کار می کنید تعریف می شود. برحسب نوع پارچه ای که به کار می برید، دمای مطلوب را تنطیم کنید. بدنه دستگاه، کارآمد و محکم است. دستگاه بزرگ است و می توانید با آن کار پرس نگین را در مقیاس زیاد و پرحجم انجام دهید.

ویژگی های دستگاه پرس نگین زن

۱: دارای سه ترموستات حرارتی برای تنظیم حرارت
۲: تنظیم درجه حرارت از ۰تا ۲۵۰ به بالا
۳: در ساخت آن از بهترین جنس که مطابق با استاندارد های جهانی است ساخته شده است.
۴: دارای بدنه فلزی
۵: دارا بودن اینورتر
۶: دارای نوار نقاله برای فرستادن راحت تر پارچه به داخل دستگاه
۷: دارای تنظیم خودکار برای فشار متناسب با ارتفاع نگین مورد استفاده

دستگاه کوچک پرس نگین

۱: استفاده آسان از دستگاه بر روی متریال
۲: دارای یک نمایشگر دیجیتال جهت نمایش میزان درجه حرارت
۳: دارای سیستم کنترل دیجیتالی
۴: تنظیم آسان دستگاه
۵: قرار گرفتن صفحه تنظیمات بر روی دسته جهت راحتی کاربر
۶: طراحی دستگاه به شکل کشویی

سیستم کنترل دیجیتالی در دستگاه

روی قسمت بدنه دستگاه یک صفحه دیجیتالی قرار داده شده است. این صفحه برای انجام تنظیمات دستگاه است. این سیستم دارای شش تنظیم برای ذخیره سازی می باشد. تنظیمات دستگاه بسیار آسان و راحت در نظر گرفته شده است. تا بتوان در کمترین زمان ممکن دستگاه را با انواع متریال پارچه تنظیم کرد.

نکته: وجود غلطک در این دستگاه باعث شده است که فشار به صورت یکنواخت و ثابت بر روی همه نگین ها وارد بیاید. این کار باعث می شود. کار انجام شده یکنواخت و محکم باشد. همچنین موجب خواهد شد همه نگین ها درست در جای خود چسبانده شوند. اغلب این نگین های چسبانده شده به وسیله شستشو هم از پارچه جدا نخواهند شد.

برخی از مدل های این دستگاه علاوه بر نصب نگین بر روی پارچه دارای قابلیت های دیگری می باشند. از جمله: طراحی زیبا. قدرت بالای گرم شوندگی در مدت زمانی کوتاه به وسیله برق. نگین کاری مقدار زیادی پارچه در مدت زمانی کوتاه.
قابلیت چسباندن انواع نگین بر روی پارچه های مختلف و جنس های متنوع. مجهز بودن به پنل کنترل دما.

دستگاه پرس نگین دو کشویی

دستگاه پرس نگین دو کشویی مخصوص چیدن نگین بر روی کاغذ هات فیکس است. این مدل دارای دو کشو برای سرعت بخشیدن به کار است. به طوری که هم زمان دو قواره پارچه را می توان نگین کاری کرد. همچنین قابلیت چسباندن نگین بر روی انواع پارچه را دارد. مانند پارچه چادر، پارچه مخصوص دوخت لباس کودکان، پارچه هایی برای دوخت لباس مجلسی زنانه.
به وسیله این دستگاه می توان بر روی سرامیک و ام دی اف، کریستال و موس پد کار کرد.

سرعت کار دستگاه نگین زن

سرعت کار و میزان و مقدار نگین هایی که چسبانده خواهد شد. به نوع و مدل دستگاه بستگی دارد. اما به طور متوسط همه مدل ها در هر دقیقه قابلیت چسباندن حداقل ۱۰۰ نگین را دارند.

آیا برای کار با این مدل دستگاه ها به کمپرسور باد احتیاج است؟

برخی از این مدل دستگاه ها وجود دارند که به کمپرسور باد نیاز دارند مانند: مدل دستگاه نیمه اتومات دو کله.اما برخی دیگر به کمپرسور نیاز ندارند. مانند: دستگاه نگین چین و دستی.

نحوه کار با دستگاه نگین زن

نحوه کار با این دستگاه این گونه می باشد که شابلون ها را که یک طرف آنها چسب می باشد بر روی پارچه می گذارید. سپس دستگاه بر روی لایه چسب گذاشته می شود. نگین ها با حرارتی که به آنها وارد می شود بر روی پارچه نصب می شوند. قطعا کیفیت بالای محصول عرضه شده ی شما به میزان زیادی به کیفیت دستگاه پرس نگین شما دارد.

چنانچه برای کارگاه یا محل کار خود به دنبال این دستگاه می گردید حتما از قبل در مورد آن اطلاعات لازم را کسب کنید. حتما قبل از شروع به کار، دفترچه راهنما و جانب احتیاط را رعایت کنید. حرارت این وسیله بسیار زیاد است. به همجواری ها و وسیله هایی که در مجاورت دستگاه پرس نگین هستند دقت کنید.

علاوه بر موارد بالا از نظر اندازه نیز تقسیم بندی می شوند. دستگاه های پرس نگین از اندازه های کوچک A3 تا قطع های بزرگتر متری موجو هستند. چرا که بعضی از خانه ها امکان دارد دستگاه های کوچک آن را در منزل برای خود به‌کار ببرند و در کارگاهها و مغازه های پارچه ابعاد بزرگتر آن را به‌کار می برند.

فروش دستگاه پرس نگین

امروزه به دلیل حجم بالای مشتری از طرفی و روند روبه رشد کارگاه های کار با نگین از طرف دیگر، مساله ای که اهمیت پیدا می کند، صرف زمان کمتر برای انجام کار است. با این دستگاه به راحتی می توانید در مقیاس بزرگ و حجیم بر روی پارچه ها کار کنید. این در دراز مدت باعث بالا رفتن کیفیت و ذخیره زمان خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر در مورد قیمت دستگاه پرس نگین با ما در تماس باشید.

دستگاه پرس نگین تولید گروه تولیدی صنعتی استواری با قیمت پایین و کیفیت بالا عرضه خواهد شد. این کارخانه به عنوان بهترین تولید کننده این دستگاه کیفیت و طول عمر مفید دستگاه را تضمین خواهد کرد. علاوه بر تولید این کارخانه خدمات نصب و راه اندازی دستگاه را برای مشتریان عزیز در نظر گرفته است. برای آشنایی بیشتر با نحوه کار دستگاه و همچنین چگونگی ارسال آن به سراسر کشور با شماره های کارشناسان ما در ارتباط باشید.

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس با مدیریت