دستگاه خشکشویی

دستگاه خشکشویی صنعتی برای پردازش موثر مقادیر زیادی از مواد فله ای که به سطح رطوبت کاهش یافته نیاز دارند ، استفاده می شوند. بسته به میزان و ترکیب مواد مورد نیاز برای خشک کردن ، ماشین خشک شویی صنعتی دارای مدل های مختلفی هستند که به طور خاص برای نوع و مقدار مواد مورد پردازش مشخصی طراحی شده اند.

خشک کن های مایع ، خشک کن های دوار ، خشک کن های تختخواب شونده ، خشک کن های رسانا ، خشک کن های همرفت ، خشک کن های دارویی ، خشک کن های تعلیق / تخمیر ، خشک کن های تختخوابی یا خشک کن های TORBED و خشک کن های پراکنده از رایج ترین انواع تجهیزات خشکشویی هستند. فاکتورهای مختلفی در تعیین نوع صحیح خشک کن برای هر کاربرد خاص در نظر گرفته شده است ، از جمله ماده ای که باید خشک شود ، فرایند خشک کردن ، فرایند تولید ، فرایند کیفیت نهایی محصول و فضای موجود که مواد درون انها خشک می شود.

کاربرد ماشین خشکشویی صنعتی

فرآیند خشک کردن با دستگاه خشکشویی

خشک کردن یک فرآیند مهم صنعتی است. سطوح مختلف دما و اصول خشک کردن در دستگاه خشکشویی صنعتی اعمال می شود. رایج ترین نوع خشک کن نوعی است که در آن هوا با بخار ، گاز یا آب گرم می شود و سپس بر روی محصول مرطوب گردش می یابد. وقتی هوا رطوبت حاصل از محصول مرطوب را می گیرد ، رطوبت آن افزایش می یابد و انرژی موجود در این جریان ممکن است آن را به یک منبع گرمایی مفید تبدیل کند.

روش استاندارد این است که رطوبت را کم کنید. با یک پمپ حرارتی می توان گرما را از هوای مرطوب استخراج کرد. هوا خنک شده از رطوبت خارج می شود. گرمای استخراج شده می تواند دما را افزایش دهد و می تواند برای گرم کردن ماشین خشک شویی استفاده شود.

بنابراین ، استفاده از پمپ حرارتی به دو منظور انجام می شود – گرم کردن ماشین خشک شویی و رطوبت زدایی و گردش مجدد هوا. خشک شدن با کمک پمپ حرارتی می تواند بازده بالایی داشته باشد.

کاربرد ماشین خشکشویی

ماشین خشک شویی صنعتی معمولاً در بسیاری از موارد کاربردهای فرآوری صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. خشک کن های صنعتی باید به دقت طراحی شوند تا خصوصیات فیزیکی ، شیمیایی یا بیولوژیکی مواد تغییر نکند و بر آنها تأثیر نگذارد ، زیرا دستگاه خشکشویی صنعتی به انواع مختلف با مشخصات مختلف ساخته می شوند ، ساخت تجهیزات خشکشویی دارای روند خاص و کاملا صنعتی انجام می گیرد.

ما بیش از چندین سال تجربه در زمینه کمک به انواع صنایع در زمینه طراحی ، ساخت دستگاه خشکشویی و نصب انواع مختلفی از ماشین خشک کن های صنعتی داریم. پیش نیاز کیفیت ، اندازه ، شکل و میزان رطوبت محصول نهایی خشک شده باید در نظر گرفته شود ، همچنین به عنوان تنظیمات تولید ، متداول ترین مواد ساختمانی از فولاد ضد زنگ ، الگوی مصرف انرژی نیز مشخص شده تا مشتری بتواند کیفیت دلخواه را بدست بیاورد.

ماشین خشکشویی صنعتی تولید شده با زمان پاسخ سریع و کنترل شده برای از بین بردن آب / رطوبت کارآمد ، موثر و قابل کنترل است. طیف وسیعی از ماشین خشک شویی صنعتی داریم که می تواند متناسب با کاربردهای مختلف در صنایع مختلف مانند شیمیایی ، دارویی ، غذایی مورد استفاده قرار گیرد.

هم چنین در مواردی هم چون بخش های هواپیمایی ، نفت و گازها ، چوب ، تولید کاغذ ، سرامیک و موارد دیگر از دستگاه خشکشویی استفاده می شود. تخصص در طراحی ، ساخت و نصب انواع تجهیزات خشکشویی صنعتی به شکل تخصصی و عمومی است که به راحتی این نوع دستگاه ها در کاربردهای مختلف صنعتی قابل استفاده هستند:

اشکال و اندازه های مختلف دستگاه خشکشویی

ماشین خشکشویی در مقیاس آزمایشگاهی برای تولید کم آزمایشگاهی مناسب هستند. برای تأمین نیاز به این خشک کن های صنعتی در مقیاس آزمایشگاهی و آزمایشی،کاربردهای معمول این نوع دستگاه در مقیاس آزمایشگاهی عبارتند از:

 • آزمایشات و آزمایشگاه ها
 • تولید مقدار کم
 • فرآوری مواد شیمیایی
 • گرم کردن
 • پردازش دما

خشک کن های صنعتی مقیاس دسته ای

خشک کردن تقریباً در همه فرآیندهای صنعتی از فرایندهای مهم است ، بعضی از شرکتهای تولیدی نیاز به فرآوری مواد به صورت دسته ای دارند یا برخی از مواد خشک کردن با درجه حرارت بالا بصورت دسته ای انجام می شود. دستگاه خشکشویی صنعتی از نوع دسته ای در نظر گرفته شده اند که دارای درب های مناسب برای بارگیری و تخلیه سینی ها با مواد خشک شده باشند. بنا به برنامه ، با یک ظرف مخلوط گسترده از اشکال و اندازه ها ساخته می شود. این نوع دستگاه دارای عملکرد اساسی و استحکام بالا است. محفظه ها برای دستیابی به گرم شدن یکنواخت در تمام مدت طراحی شده اند. کاربردهای معمولی ماشین آلات خشکشویی نوع دسته ای عبارتند از:

خشک کردن سینی

خشک کردن طبل

خشک کردن روتاری

دستگاه خشکشویی صنعتی نوع پیوسته

ماشین خشک شویی صنعتی نوع پیوسته خشک کن های بدون نیروی کار هستند و به باز کردن درب دستی نیاز ندارند ، در حالی که خشک کن های صنعتی نوع پیوسته با خط تولید موجود هماهنگ هستند. کلید موفقیت مواد خشک شده سرعت انتقال است که تعیین می کند که در آن زمان ماده تحت ناحیه دما مشخص شود. در بیشتر موارد خشک کن های صنعتی مداوم در مقایسه با سایر خشک کن ها عملکرد پیشرفته ای دارند.

دستگاه خشکشویی چه کاربردهایی دارد

خشکشویی بهترین روش برای از بین بردن موارد زیر است

لباس هایی که در اثر شسشتو با آب تغییر رنگ میدهند

لباس هایی که در اثر شستشو با اب تغییر سایز میدهند.

پارچه هایی که با اثرات لکه های روغنی الوده شده اند.

در صورتی که سوالات بیشتری درباره Washing machine داشتید می توانید با روابط عمومی سایت ارتباط برقرار کنید، این نوع دستگاه ها با توجه به استانداردهای مشخصی ساخته می شوند و بهترین نوع ماشین خشک شویی هستند و هم چنین دارای کاربردهای فراوانی در انواع صنعت ها دارند. بنابراین در این مقاله تنها به انواع این نوع دستگاه ها پرداخته شده است.

تولید انواع دستگاه خشکشویی در ایران

خشک کردن یکی از روش‌های شستشو و پاک کردن لباس می‌باشد. از آنجا که در این روش از آب استفاده نمی‌شود دستگاه خشکشویی نام گرفته است.

مولکول‌های آب بسیار قطبی هستند و هنگام شستشو با آب بسیاری از تارهای پارچه آب را به خود جذب می‌کنند و از شکل می‌افتند. به خصوص برای لباس‌های دارای بافت‌های مخلوط مانند کت و شلوار و پالتو، شستشو با آب سبب از بین رفتن فرم و حالت آن‌ها می‌شود. با استفاده از مواد حلال و شوینده غیر قطبی لباس شکل خود را حفظ می‌کند، و درعین حال لکه‌ها از بین می‌روند.

روش شستشو

در این روش لباس‌ها را درون دستگاه مخصوصی قرار می‌دهند و یک محلول شیمیایی را به آن اضافه می‌کنند. پس از تمام شدن مدت زمان شستشو، وقتی لباس را از داخل دستگاه بیرون می‌آورند، به طور کامل خشک است. خشک شویی‌ها برای برداشتن لکه روی لباس‌ها از اصول انحلال پذیری استفاده می‌کنند. این‌کار در دو مرحله انجام می‌گیرد، ابتدا لکه توسط یک جسم نرم کننده شل می‌شود سپس با فشار زیاد برداشته می‌شود.

حلال مورد استفاده در این روش باید بتواند ذرات ریز روغن و چربی موجود در رشته‌های لباس را در خود حل کند. یکی از محلول‌های شیمیایی متداول که برای شستشو با این روش استفاده می‌شود، پرکلر پلی‌اتیلن یا پر کلر اتیلن است. این محلول شبیه بنزین است و به شکل مایع سنگینی است که هر لیتر آن در حدود سه کیلوگرم وزن دارد. پرکلر بو ندارد و خاصیت ضد عفونی کننده داشته و از بید زدن لباس نیز جلوگیری می‌کند.

تترا کلرو اتن از دیگر انواع محلول‌های قابل استفاده در خشکشویی است. این ماده که فرار و اشتعال ناپذیر است حلال مناسبی برای لکه‌های روغنی و گلیسیرین می‌باشد.

دی‌اکسید کربن مایع نیز از جدیدترین حلال‌ها است که برای تمیز کردن لکه‌های پارچه نیز کاربرد دارد. این ماده غیرسمی و غیرقابل اشتعال است.

این ماشین خشکشویی با استفاده از پرکلاراید کار کرده و قابلیت تسویه پس از شستشو را دارد ، در دو مدل برقی و بخاری تهیه میشود و در دو مدل نیمه استیل و تمام استیل میباشد. برای پوشاک پشمی کارایی دارد.

مشخصات ماشین خشکشویی

نصب و راه اندازی تجهیزات خشکشویی

4.9/5 - (27 امتیاز)

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • عباسپور از اراک
  می 25, 2022 6:15 ق.ظ

  میخواستم لیست قیمت دستگاه های خشکشویی رو برام ارسال کنید

  پاسخ
  • مدیر سایت
   ژوئن 28, 2022 6:08 ق.ظ

   با سلام لطفا به شماره واتس اپ پیام بدهید تا کارشناس ما لیست قیمت را خدمت شما ارسال کنند.

   پاسخ
 • کریمی از سمنان
  می 25, 2022 6:25 ق.ظ

  ایا شما تو شهرستان هم نصب و راه اندازی دستگاه را انجام میدهید ؟

  پاسخ
  • مدیر سایت
   ژوئن 28, 2022 5:54 ق.ظ

   سلام وقت بخیر بله در تمام نقاط ایران ما خدمات نصب و راه اندازی دستگاه ها را انجام میدهیم با شماره های داخل سایت تماس بگیرید .

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس با مدیریت